BrainMax Zinc Complex - 100 rastlinných kapsúl

Novinka
Značka: Votamax
€14,50 / ks
Na dotaz

Brainmax Zinc Complex je synergická kombinácia vysoko biodostupnej formy zinku, selénu, medi. Každá kapsula obsahuje 15 mg elementárneho zinku, 1 mg medi a 490 mg bio kurkumy. Zinok vo forme bisglycinátu zinočnatého je pre telo najlepšie vstrebateľnú formou a v kombinácii s meďou ako citrát sa ešte zvyšuje jeho vstrebateľnosť.

Zinok podporuje imunitný systém, hormonálnu rovnováhu, plodnosť, zdravie kostí a v neposlednom rade spoločne s meďou chráni bunky pred oxidatívnym stresom.

Selén vo svojej najviac biologicky využiteľnej forme (selén metionín) prispieva k udržaniu kondície vlasov a nechtov, k normálnej činnosti štítnej žľazy, k normálnej funkcii imunitného systému. Pre zosilnenie účinku sme miesto bežne používaných balastných plnidiel použili bio kurkumu v množstve takmer pol gramu. Produkt neobsahuje žiadne balastné látky a vďaka rastlinným kapsulám je vhodný aj pre vegánov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brainmax Zinc Complex, Zinok + Selén + Meď + Bio Kurkuma, 100 rastlinných kapsúl

Brainmax Zinc Complex je svetovo unikátna synergická kombinácia zinku, selénu, medi a bio kurkumy, ktorá bola navrhnutá pre podporu imunity 1, hormonálnej rovnováhy (↑ tes.tosteronu) 2, plodnosti 3, kondície kostí 4, vlasov 5, nechtov a pokožky 6, zníženie zápalovosť a ochrany buniek pred oxidatívnym stresom 7.

15 mg elementárneho zinku vo vysoko využiteľnej forme bisglycinátu zinočnatom

Zinok biglycinát je považovanýza najúčinnejšiu formu zinku, pretože má vysokú vstrebateľnosť, biologickú dostupnosť a je šetrný k žalúdku.Bisglycinát zinočnatý je tak ideálnou formou pri liečbe nedostatku zinku. Táto chelátová forma zinku nie je pre telo iba vysoko využiteľnú, ale je tiež šetrná k tráviacemu ústrojenstvu, kedy oproti iným využiteľným formám nespôsobuje nalačno nevoľnosť, ktorá súvisí s nízkou hladinou HCL v žalúdku. Nízkou hladinou kyseliny cholorovodíkové trpí prevažná časť populácie a toho sme si boli pri navrhovaní zloženia vedomí.

Zinok bisglycinát je zároveň jedinou formou zinku, ktorej vstrebávanie je menej ovplyvnené prítomnosťou fytátov v strave. Fytáty sú látky v obilninách a sóje, ktoré inhibujú absorpciu zinku. Stravu bohatú na fytáty môžu mať predovšetkým vegáni, preto by mali túto formu zinku preferovať.

1 mg elementárnej medi ako citrát meďnatého

Pretože dlhodobý príjem zinku môže spôsobiť nedostatok medi, pridali sme k zinku aj 1 mg medi ako citrát, ktorá je pre telo veľmi dobre využiteľná a má za úlohu udržiavať minerálnu rovnováhu v tele. Zinok s meďou sú minerály potrebné pre podporu aktivity enzýmu superoxid dismutázy (SOD), ktorá je významným antioxidantom chrániacim bunky pred oxidatívnym stresom.

100 mikrogramov selénu vo svojej najviac biologicky využiteľnej forme metionínu

Selén vo svojej najviac biologicky využiteľnej forme (selén metionín) prispieva k udržaniu kondície vlasov a nechtov, k normálnej činnosti štítnej žľazy, k normálnej funkcii imunitného systému. Selén je dôležitým antioxidantom a rovnako ako zinok pôsobí proti oxidatívnemu stresu.Navyše selén zvyšuje hladinu glutatión peroxidázy, čím zvyšuje antioxidačnú kapacitu organizmu. Selén pôsobí proti zápalom.

490 mg kurkumy v BIO kvalite

Kurkuma ktorej hlavnou účinnou látkou je kurkumín býva po práve označovaná za všeliek. Kurkumín obsiahnutý v kurkume pôsobí protizápalovo,  pozitívny vplyv na imunitný systém - antioxidant,na trávenie, pečeň, kardiovaskulárny systém, nervovú sústavu, dýchaciu sústavu, stav kĺbov a kostí, duševnú rovnováhu. Kurkuma je v produkte využitá ako funkčné plnidlo, pretože v našich produktoch nechceme používať balastné látky(Éčka).

 

Prednosti Brainmax Zinc Complex

 • Najúčinnejšia forma zinku s najlepšou vstrebateľnosťou a šetrnosťou k žalúdku. Zároveň odolná proti fytátům (obilie, sója), ktoré zabraňujú vstrebávaniu zinku. Forma zinku, ktorú by mali preferovať všetci jedinci a najviac vegáni.
 • 1 kapsula obsahuje 15 mg elementárneho zinku, 1 mg medi a 490 mg bio kurkumy.
 • 1 kapsula pokrýva dennej potreby príjmu zinku a medi.
 • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
 • Rastlinné kapsule.

Brainmax Zinc pozitívne ovplyvňuje *:

 

 • Funkciu imunitného systému a metabolizmus vitamínu A.
 • Ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.
 • Plodnosť a reprodukciu.
 • Hladinu testosterónu v krvi.
 • Udržanie zdravých kostí, kĺbov, vlasov, nechtov a pokožky.
 • Normálnym metabolizmus makroživín, sacharidov a mastných kyselín.
 • Rozpoznávacie funkcie a kondíciu zraku.
 • Syntézu DNA a bielkovín.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.
 • Antioxidačnú kapacitu organizmu.
 • Kontrolu zápalových reakcií a protizápalové pôsobenie.
 • Normálna činnosť pečene.
 • Normálna činnosť nervovej sústavy.
 • Normálne funkcie dýchacieho systému.
 • Normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému - krvný obeh.
 • Normálne trávenie.

* Povolené zdravotné tvrdenia k zinku a kurkume podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, v platnom znení (ďalej len "nariadenie (ES) č. 1924/2006") .

zloženie

 

Zloženie v 1 kapsuli

látka obsah RHP *
Zinok ( bisglycinát zinočnatý ) 15 mg 150%
Meď ( citrát meďnatý ) 1 mg 100%
Selén (L-seleno-metionín) 100 mikrogramov 182%
Bio Kurkuma 490 mg **
Vegan kapsule z celulózy na báze HPMC. Bez balastných látok (éčok).
Balenie obsahuje 100 kapsúl / 100 dávok.

* RHP Referenčná hodnota príjmu. ** Referenčný príjem nie je stanovená.

dávkovanie

1 kapsule v priebehu dňa s jedlom.

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax sro

Referencie

 

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ PMC / articles / PMC2820120 /
 2. https: //pubmed.ncbi.nlm.nih. gov / 6683093 /
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ PMC / articles / PMC6010824 /
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ PMC / articles / PMC4163826 /
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ PMC / articles / PMC6380979 /
 6. https: //pubmed.ncbi.nlm.nih. gov / 31745908 /
 7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ PMC / articles / PMC5488004 /