Aquaphor Orlean - čierna

Filtračná kanvica s elegantným dizajnom o objeme 4,2 litra.

€30 / ks
Môžeme doručiť do:
28.10.2020
Skladom
 • Elegantný dizajn
 • Robustné puzdro
 • Objem kanvice 4,2 litra
 • Výmenný modul vydrží 3 mesiace pre 3 osoby
 • Obzvlášť odolné puzdro z materiálu Tritan™

Elegantný dizajn kanvice Aquaphor Orlean je kombinovaný s veľkou kapacitou 350 litrov a schopnosťou hĺbkového čistenia vody tým, že odstráni škodlivé prímesy, pachute a zápachy.

Kanvica Aquaphor Orlan je vyrobená fúkaním ako skutočný sklenený džbán. Naviac je vyrobená z kopolyesteru Eastman Tritan™. Jedná sa o materiál, ktorý kombinuje to najlepšie zo skla a plastu. Púzdro je prekvapivo odolné, takže Orlean zostáva rovnako priehľadný ako v deň nákupu i po 100 cykloch umývania v umývačke.

Tritan™ je pri kontakte s potravinami úplne bezpečný.

Vďaka svojmu okrúhlemu dnu je Aquaphor Orlean stabilnejší, než bežné filtračné kanvice. Nie je možné ho nechtiac prevrátiť. Ak ho aj dieťa zhodí, tak sa nerozbije. Vďaka tomu je kanvica Orlean bezpečná pre použitie v rodinách s malými deťmi.

Ak si budete priať čistú vodu, je dôležité pamätať na na včasnú výmenu filtračného modulu kanvice. S tým Vám pomôže mechanické počítadlo kanvice, ktoré počíta litre prefiltrovanej vody - reaguje na otváranie viečka pri nalievaní vody. Okamih výmeny modulu je vďaka tomu možné stanoviť s maximálnou presnosťou.

Vložka A5 zanecháva vo vode prírodný horčík, ktorý je dôležitý pre funkciu srdca a ciev. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je horčík najviac deficitným minerálov v tele.

V rámci svetovej populácie sa pri bežnej mestskej strave do tela dostáva minimum a je veľmi obtiažne zaistiť organizmu prísun požadovaného horčíka a jeho nedostatok spôsobuje ochorenie nervového a kardiovaskulárneho systému.

Ako funguje filtračná kanvica Aquaphor Orlean

Mriežkový prefilter s mikropórmi zabraňuje vniknutiu hrdze dovnútra vložky a znemožňuje tak jej predčasné zanášanie. Vďaka špeciálnemu tvaru a konštrukcii má predfilter samočistiace schopnosti - zbavuje sa jemných častíc ílu, hrdzi a piesku. To sa deje vždy, keď do nálievky nalejete novú dávku vody.

Vložka A5 zanecháva vo vode prírodný horčík, ktorý je dôležitý pre funkciu srdca a ciev.

Granule z aktívneho uhlia zmiešané s vláknami Aqualen a iontomeničovou smolou predstavujú základnú filtračnú zmes všetkých filtračných vložiek Aquaphor.

Aktívne kokosové uhlie absorbuje chlór a ďalšie nebezpečné prímesy. Aqualen fixuje granule tak, aby voda v materiáli nevytvorila “kanáliky” a nepretekala bez čistenia. Aqualen naviac spoľahlivo zachytáva ťažké kovy a neuvoľňuje ich ani v prípade tvrdej vody. Iontomeničová smola normalizuje minerálne zloženie vody, zmäkčuje vodu a znižuje tvorbu vodného kameňa.

Aquaphor Orlean zbavuje vodu:

 • aktívneho chlóru,
 • organických látok,
 • olova,
 • ťažkých kovov,
 • koloidného železa.

Parametre

Celkový objem: 4,2 l
Indikátor výmeny filtra: mechanický (automatický)
Displej: nie
Kalendár: na patróne
Rozmery (š/h/v): 275 х 190 х 185 mm
Kompatibilné patróny: A5 Mg2+ / B100-5 / B100-6 / B8
Životnosť patróny: 350 l
Krytka vypúšťacieho otvoru: áno
Protišmykové dno: nie
Plnenie bez odobraní viečka: áno
Typ viečka: odklopné ("flip-flop")

Rady pre použitie filtračnej kanvice Aquaphor Orlean

 1. Vymieňajte filtračnú vložku včas: filtračná kanvica so starou vložkou je neúčinná a zbytočná.
 2. V trojčlennej rodine sa vložka s kapacitou 350 litrov mení každé tri mesiace. Pokiaľ je vás viac, je potrebné vložku meniť pomerne častejšie. Po uplynutí 3 mesiacov je treba vložku vymeniť bez ohľadu na to, koľko vody ste ňou prefiltrovali.
 3. Pri výmene vkladajte vložku tak, aby rovnomerne a pevne dosadla do nálevky - aby voda nemohla pretekať okolo bez čistenia.
 4. Spoľahlivosť vložiek testujeme na vode so 100-násobným prevýšením koncentrácie škodlivých látok. Preto Vás ochraňuje i  v mimoriadnych situáciách: napríklad v prípade masívneho prenikania škodlivých látok do vodovodu. Vložku, ktorá zadržala “hlavný nápor” je potrebné okamžite vymeniť.
 5. Pokiaľ vložka prestala prepúšťať vodu, tak je možné, že je upchatá vzduchovými bublinkami.
  Na toto existuje jednoduché riešenie: ponorte vložku do vody v horizontálnej polohe a zatraste s ňou, aby  mal možnosť vzduch opustiť filtračnú hmotu. Vo vode sú vždy prítomné malé bublinky vzduchu. Tie sa môžu zväčšovať v priebehu prietoku vody cez vložku  a upchať tak póry vložky. Toto sa deje najmä v chladnejšom období, kedy je teplota v miestnosti omnoho vyššia než teplota vody v potrubí.
 6. Ak ste filter dlhšiu dobu nepoužívali, tak prepláchnite vložku: vyfiltrujte a vylejte dve dávky s vodou.
 7. Pokiaľ ste omylom naliali do filtračnej konvice horúcu vodu - taktiež prepláchnite vložku dvoma dávkami vody.

Obsah balenia

 1. Filtračná kanvica Aquaphor Orlean (biela)
 2. Výmenný filtračný modul A5 pre hĺbkové čistenie a užitočnú mineralizáciu ( životnosť cca 3 mesiace)
 3. Nálievka
 4. Zaklapávacie viečko s mechanickým počítadlom
 5. Zobáčik
 6. Návod (PDF, 145 kb)

Сertifikáty

Spoločnosť Aquaphor používa vysoko kvalitné materiály od najvýznamnejších svetových výrobcov (napr. BASF, John Guest, Mitsubishi, PUROLITE pod.). Kontroluje kvalitu filtrov v každej fáze výroby. Spoločnosť prechádza každoročné certifikáciou podľa normy ISO 9001, a filtre sú certifikované NSF a LGA.

Meno značky: Aquaphor
Kategória: Filtračné kanvice