Epsomská soľ - 1000g

Tip
12119 epsomska sul

V EKO papierovom balení! Epsomská soľ alebo horká soľ je známa svojimi blahodarnými účinkami na zdravie. Obsahuje minerály horčíka a síranu, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez kožu, a preto je kúpeľ ideálnou voľbou, ako doplniť tieto minerály dôležité pre telo. Pomáha pri relaxácii a regenerácií organizmu nielen po športovom výkone.

€5,10 / ks
Môžeme doručiť do:
28.10.2020
Skladom

Epsomská soľ je zlúčenina horčíka a síranu. Horčík je pre organizmus veľmi dôležitý, znižuje zápaly, pomáha funkcií svalov a nervov a pomáha produkovať hormón zodpovedný za pocit šťastia - serotonín. Sírany sú tiež veľmi podstatné, zlepšujú vstrebávanie živín do tela a naopak pomáhajú vyplavovať toxíny a tiež zmierňujú migrény.

Blahodarné účinky kúpeľa pocítite hneď po prvom vyskúšaní - uvoľňuje nervový systém, pomáha pri hojení kožných problémov, tíši bolesti chrbta a končatín, uvoľňuje svalové napätie a pomáha zbavovať telo škodlivých látok. Pravidelné kúpele majú tiež vplyv na srdcový rytmus, znižujú krvné zrazeniny a tiež krvný tlak. Kúpeľ pomáha tiež tíšiť bolesti nôh, zbavuje opuchov, zmäkčuje stvrdnutú kožu na pätách. Po kúpeli sa po všetkých ohľadoch budete cítiť ako znovuzrodení.

Výhody

  • prírodný zdroj horčíku a síry
  • vhodné pre prípravu relaxačných a regeneračných kúpeľov
  • pomáha zbavovať sa psychického a fyzického napätia

Využitie

  • Epsomskú soľ možno využiť aj na ďalšie účely, teda môžeme si z nej pripraviť peeling, ktorý pomáha zredukovať celulitídu na zadku a stehnách alebo možno pridať do čistiaceho gélu a použiť na tvár. Omladzuje, hydratuje pokožku a samozrejme čistí.
  • Môžete použiť tiež na vlasy pridaním epsomskej soli do kondicionéru. Vďaka vysokému obsahu minerálov môžu vlasy vyzerať plnšie a možno tak opraviť a posilniť poškodené končeky vlasov, vhodné hlavne pri problémoch s krepovitými vlasmi. Ak máte problém s mastnými vlasmi, tak práve epsomská soľ vie prebytočný maz nasiaknuť a zbaviť vás tak tohto problému.
  • Prispieva k zníženiu zadržiavania vody a proti nadúvaniu. Spravte si kúpeľ s 2 hrnčekmi soli 3x týždenne, čo bude mať vplyv na zníženie zadržanej vody v bruchu a teda efektom je ploché bruško. Tieto kúpele tiež pomáhajú proti nadúvaniu.
  • Pôsobí ako preháňadlo pri zápche, používa sa pri detoxikácii organizmu, očiste tráviaceho ústrojenstva, obnovenie rovnováhy pH, očisty žlčníka a hrubého čreva, proti nafúknutému bruchu, tlaku a nadúvaniu. Pomáha proti únave a nechutenstve.
  • Epsomská soľ chutí horko a v potravinárstve možno využiť napr. k pečeňovej očiste, upravuje pH, má protihrudkujúce a spevňujúce účinky. Pridáva sa do prášku na pečenie, do mlieka, syrov, chleba alebo ako doplnok stravy, a do minerálnych vôd.

Vedeli ste, že?

Epsomská soľ nie je Glauberova soľ, a je dôležité ju nezamieňať hlavne pri očiste čriev, pretože Epsomská soľ je síran horečnatý, ktorý nezaťažuje toľko obličky ako zloženie Glauberovej soli (síran sodný).

Zloženie

100% síran horečnatý heptahydrát

Príprava kúpeľa

Do teplej vody nasypte 1 hrnček soli a minimálne 20 minút relaxujte.

Meno značky: Votamax
Kategória: Naturálna kozmetika