Kakaový prášok 100% (powder) - 100g

Tip
kakaovy prasok

Originálny 100% kakaový prášok "Fino de Aroma" v 100g balení, ktorý každého dostane svojou autentickou a aromatickou chuťou. Tento kakaový prášok je dovezený až z ďalekej Kolumbie, z jednej z najlepších kakaových plantáží v Latinskej Amerike.  

€6,50 / ks
Môžeme doručiť do:
3.11.2020
Skladom

Originálny 100% kakaový prášok "Fino de Aroma" dovezený priamo z ďalekej Kolumbie, a to z jednej z najlepších kakaových plantáží Latinskej Ameriky, ktorý vás dostane svojou autentickou a aromatickou chuťou. Vychutnajte si pravý kakaový prášok, ktorý má overený pôvod.

Originálne (pravé) 100% kakao

Kakao pochádza z pôvodných indiánskych komunít, ktoré používajú kakao už tisícky rokov a v minulosti ho považovali za jedlo bohov, určené len pre vyvolených. Obsahuje okolo 300 chemicky identifikovateľných látok, čo z neho robí jednu z najkomplexnejších potravín sveta.

Okrem bielkovín, komplexných sacharidov a naturálnych tukov je veľmi dobrým zdrojom vlákniny, antioxidantov a fytochemikálii. Z obsahu minerálov môžeme vyzdvihnúť hlavne horčík, síru, železo, mangán, chróm, zinok a meď. Z vitamínov je to hlavne „céčko“ a vitamíny skupiny B. Zaujímavosťou je veľmi vysoký podiel flavonoidov - antioxidantov, vďaka čomu majú kakaové bôby niekoľkonásobne vyššie antioxidačné účinky ako víno, čučoriedky alebo zelený čaj.

Kakao obsahuje teobromín a menšie množstvo kofeínu. Práve alkaloid teobromín má podobné povzbudivé účinky ako kofeín (menej výrazné, no dlhotrvajúce). Ďalším benefitom konzumácie je podnet k uvoľneniu neurotransmiterov a látok navodzujúcich lepšiu náladu (dopamín, serotonín...). 

Benefity (pozitívne účinky)

  • stimulačný účinok (miernejší ale dlhotrvajúci), podpora koncentrácie
  • navodenie lepšej nálady, pocitov šťastia a blaženosti (silné prírodné antidepresívum)
  • dokáže prispieť k znižovaniu krvného tlaku a pomáhajú pri rôznych srdcovo-cievnych problémoch
  • obsahuje veľa výživných látok a znižujú riziko vzniku nedostatku viacerých mikroživín
  • ľahké afrodiziakum
  • pomáha pri liečbe zápalov a chronických bolestiach
  • podporuje prekrvenie mozgu a zlepšujú pamäť
  • uvoľnenie svalstva a rozšírenie ciev
  • pozitívny účinok na pokožku
  • detoxikačné účinky a prevencia pred vznikom rôznych ochorení

Využitie

Variant existuje naozaj veľmi veľa. Môže sa konzumovať samostatne, použiť na ozdobu dezertov, pridať do jogurtov alebo kaší, použiť na prípravu nápojov, prípadne ako súčasť exotickejších receptov.

Zloženie

Kakaový prášok 100% (neodtučnený nealkalizovaný kakaový prášok obsahujúci aj kakaové maslo, vďaka ktorému je o niekoľko tried vyššie ako bežné kakaové prášky bez kakaového masla)

Meno značky: Kakaw Co+
Kategória: Originálne kakao

Akí sme a na čom nám záleží?

INKLÚZIA

Radi zahŕňame, kombinujeme, spájame a nemáme radi exklúziu. Chceli by sme prispieť k zlepšeniu kvality života farmárov, ich rodín, ako aj komunít žijúcich v Latinskej Amerike. Vybrali sme si veľmi sympatický a chutný spôsob, legendárne kakao!!! Všetci naši partneri su sociálne spoločnosti, kooperatívy alebo sociálne podniky, pre ktorých je etickým základom ponúkať spravodlivé ceny zberačom kakaa, zabezpečiť im adekvátne pracovné podmienky a rozvíjať lokálne komunity.

 

GURMÁNSKE A NUTRIČNE BOHATÉ POTRAVINY

Sme to, čo jeme, kde to jeme a s kým. Toto platí ešte viac v dnešnej dobe. Jedlo je jedinečným zdrojom zdravia, inteligencie, krásy a radosti zo života. A my sme teda veľkí gurmani, milujeme kvalitné jedlo ! 

 

VYSOKÁ KVALITA

Veľmi starostlivo vyberáme naše produkty. Nikdy nemáme dosť tej nádhernej neodolateľnej vône, čarovnej melodickej chute latinskej čokolády a jej krásnej farby (čokoláda môže byť aj fialová :)). Napriek tomu overujeme pôvod každého produktu, ich potravinovú bezpečnosť, ako aj ich nutričný obsah.

 

STORY-TELLERS (ROZPRÁVAČI PRÍBEHOV)

Máme radi počúvanie a rozprávanie príbehov, a tých v Latinskej Amerike nie je, ale ani len omylom málo. Myslíme si, že častokrát sa veľký príbeh stratí za menším, avšak viditeľnejším produktom. Každý príbeh vie navodiť neskutočné množstvo reflexií, emocií, objaviť niečo nové, pozrieť sa na rovnaké veci z iného uhla...a zmeniť náš svet!  Rozhodli sme sa zamerať na produkty s výnimočne zaujímavými príbehmi a prinášame ich pre Vás priamo z Latinskej Ameriky.