Verde Mate Green Energia Guarana - 0,5kg

Novinka
energia guarana

Ste pripravení na naturálne zvýšenie energie? Vyskúšajte Verde Mate Energia Guarana! Tentoraz bola aromatická zelená yerba z Brazílie nabitá energetickým prídavkom vo forme guarany. Ďalej je  obohatená zmesou bobúľ goji a slnečnice. Táto vynikajúca a osviežujúca kombinácia vo vás ožije na dlhú dobu!

€7,95 / ks
Momentálne nedostupné

Ste pripravení na naturálne zvýšenie energie? Vyskúšajte Verde Mate Energia Guarana! Tentoraz bola aromatická zelená yerba z Brazílie nabitá energetickým prídavkom vo forme guarany. Ďalej je  obohatená zmesou bobúľ goji a slnečnice. Táto vynikajúca a osviežujúca kombinácia vo vás ožije na dlhú dobu!

Zloženie

Hrubo rezané zelené listy maté, guarany, bobule goji, slnečnicového kvetu, 100% prírodná a vegánska aróma.

Príprava

Pre originálny spôsob prípravy budete potrebovať čaj yerba maté, kalabasu (nádoba na čaj), bombillu (slamka) a samozrejme filtrovanú vodu zohriatu na správnu teplotu. Ďalšie príslušenstvo, ktoré sa vám uľahčí prípravu je teplomer do vody prípadne rýchlovarná kanvica, na ktorej môžete nastaviť vhodnú teplotu. Všetko potrebné nájdete v kategórií https://www.yourgoal.sk/prislusenstvo/.

Postup je nasledovný:

 1. Vyberte si váš obľúbený druh yerby maté a nasypte ju do kalabasy. Naša drevená naberačka vám k tomu ideálne poslúži. Začnite s dvomi naberačkami (alebo dve polievkové lyžice), a vyskúšajte si vašu toleranciu. Čaj obsahuje mateín a kofeín, a preto začnite vždy so základnou dávkou. Postupne si môžete dávku navyšovať aby ste pocítili pre vás ideálny pozitívny účinok.
 2. Kalabasu mierne nakloňte a potraste, aby sa čaj dostal na jednu stranu, kde potom do prázdneho miesta vložíte bombillu.
 3. Do kanvice nalejte filtrovanú vodu a nechajte zovrieť. Po dosiahnutí bodu varu kanvicu otvorte a nechajte vodu vychladnúť na 75°C, čo si skontrolujete teplomerom. Ak máte k dispozícií iba kanvicu, 500ml vody vychladne v otvorenej kanvici pri izbovej teplote približne za 3,5 min (ak máte inteligentnú kanvicu so zabudovaným teplomerom, nastavte si teplotu 75 poprípade 80°C a nemusíte nič riešiť). 
 4. Do miesta kde ste vložili bombillu nalejte malé množstvo studenej vody (približne 50ml), aby sa čaj dostal do kontaktu najprv so studenou vodou a následne s horúcou. Dôvod prečo sa to takto robí spočíva v tom, aby sa v čaji zachovali všetky prospešné látky a "nespálili sa". 
 5. Ako posledné si zľahka podržte bombillu a zalejte čaj horúcou vodou do miesta kde je vložená.
 6. Nechajte 5min. vylúhovať a môžete začať popíjať po menších dúškoch aj niekoľko hodín. 
 7. Bombillu nechajte stále na tom isto mieste, nemiešajte s ňou čaj. 
 8. Čaj je možné ešte 1-2 krát zaliať a využiť tak naplno celý účinok (samozrejme už nie je potrebné začínať so studenou vodou)
 9. Ak na vás tento postup pôsobí zložito, vôbec sa nemusíte báť :) Čaj možno pripraviť aj na "európsky" spôsob a to klasickým spôsobom, že si zaliaty čaj presitkujete a prelejete už čistý výluh do pohára. Najdôležitejšia vec pri príprave je správna teplota pri zalievaní, čo je 75°C, aby sa v čaji zachovali antioxidanty, vitamíny a všetky blahodárne zložky. Je na vás, či si vychutnáte yerbu tradičným juhoamerickým spôsobom aj s prípravou alebo ako klasický sypaný čaj.

Yerba Maté a jej účinky

 • V prvom rade povzbudzuje myseľ i telo. Stimuluje, bráni únave, zlepšuje koncentráciu, rozjasňuje myseľ.
 • Pokiaľ ide o zažívanie, konzumácia nálevu potláča pocity hladu, podporuje trávenie a prispieva k rýchlejšiemu odbúravaniu tukov. Prispieva k obnove poškodenej žalúdočnej a črevnej sliznice.
 • Osobitnú pozornosť je dobré venovať detoxikačnému potenciálu. Pomáha vyplavovať z tela škodlivé látky.
 • Priaznivo ovplyvňuje optimálnu hladinu cholesterolu v krvi, prospieva obličkám aj srdcu.
 • Zvyšuje obranyschopnosť, posilňuje fyzickú kondíciu.
Meno značky: Verde Mate
Kategória: Yerba Maté
Položka bola vypredaná…